Senior Level Results 2020

NameCountrySchoolAward
Yahorynkau IvanUzbekistanThe British School of TashkentGold
Qin IvyCanadaNo Name SchoolGold
Chandrashekar KunaalCanadaUniversity of Toronto SchoolsGold
Malhotra Navyansh MalhotraSingaporeTanglin Trust SchoolGold
Bossong RashidSingaporeTanglin Trust SchoolGold
Papaspyridis JohnSingaporeTanglin Trust SchoolGold
Dragu AlexandraRomaniaLiceul International de Informatica din BucurestiGold
Yoo JoonUzbekistanThe British School of TashkentGold
Li James Jiaoliang CanadaYES Education CenterGold
Mann AlexSingaporeTanglin Trust SchoolSilver
Ong ThaddeusSingaporeTanglin Trust SchoolSilver
Wei Xinhua Rayden SingaporeRaffles InstitutionSilver
Ren ZhiboJapanHorizon Japan International SchoolSilver
Saparova AyshatTurkmenistanSpecialized School 41 Turkmenabat citySilver
Rahimov GuwanchTurkmenistanSpecialized School 41 Turkmenabat citySilver
SHERBOEV MUHAMMADYUSUFTajikistanLyceum for Gifted Students in DushanbeSilver
Xu Ning HuaCanadaYES Education CenterSilver
Liu EmilyCanadaUniversity of Toronto SchoolsSilver
Uxukbayev Timur KazakhstanBIL OralSilver
Sánchez MiguelSingaporeTanglin Trust SchoolSilver
Erkinbayev AtajanTurkmenistanSpecialized School 41 Turkmenabat citySilver
Astanova ArmanTurkmenistanSpecialized School 41 Turkmenabat citySilver
Chen JessieCanadaUniversity of Toronto SchoolsSilver
Chen EdwardCanadaSt. George's SchoolSilver
Charyyev RustamTurkmenistanSpecialized School 41 Turkmenabat citySilver
Ren ZhizhongJapanHorizon Japan International SchoolSilver
Crawshaw LucaSingaporeTanglin Trust SchoolSilver
Zhao Martin CanadaUniversity of Toronto SchoolsSilver
Tautiyev TamerlanAzerbaijanNo Name SchoolSilver
Lia SaraRomaniaLiceul International de Informatica din BucurestiSilver
George CiocoiRomaniaTransylvania College, Cluj, RomaniaSilver
Bayramzade Eldar Azerbaijan6 nömrəli məktəbSilver
Lin RallyCanadaUniversity of Toronto SchoolsSilver
Nabiyev RustamAzerbaijanLandau SchoolSilver
Yagudaev MikhailUzbekistanThe British School of TashkentSilver
Hussain HibahCanadaUniversity of Toronto SchoolsSilver
Lee Joonyoung JapanHorizon Japan International SchoolSilver
Shumlyanskii GlebUzbekistanThe British School of TashkentSilver
Zahranyčnyj NikitaCzech RepublicOpen Gate SchoolSilver
Park JiminJapanHorizon Japan International SchoolSilver
Suleymanov BekhruzUzbekistanThe British School of TashkentSilver
Munkhbat IveelMongoliaNew Era International schoolSilver
QALANDAROV DAVLATMANDTajikistanLyceum for Gifted Students in DushanbeBronze
ODINAEVA MADINATajikistanLyceum for Gifted Students in DushanbeBronze
Popova SofieCzech RepublicOpen Gate SchoolBronze
Shakeyeva DianaKazakhstanBIL PetropavlBronze
Park JihunJapanHorizon Japan International SchoolBronze
Xu EmilyCanadaUniversity of Toronto SchoolsBronze
Asad MahumBahrainAlHekma International SchoolBronze
Minglani RheaSingaporeTanglin Trust SchoolBronze
Meirambay MadiKazakhstanBIL Atyrau boysBronze
Smith MaryCanadaNo Name SchoolBronze
Munteanu MihaiUzbekistanThe British School of TashkentBronze
Roušarová KateřinaCzech RepublicOpen Gate SchoolBronze
Katapova AdiyaKazakhstanSilkWay school-lyceum Bronze
Manua DarrenIndonesiaSekolah Pelita Harapan Lippo VillageBronze
Yu Emily CanadaUniversity of Toronto SchoolsBronze
Santoso Reuben AilinIndonesiaSekolah Pelita Harapan Lippo VillageBronze
Mahkamov AbbosUzbekistanErudite Education SchoolBronze
Rout MridulaUzbekistanThe British School of TashkentBronze
Tuvshinjargal AnarMongoliaNew Era International schoolBronze
Mirhashimli HeydarAzerbaijanLandau SchoolBronze
Aliakparova ZereKazakhstanBilim-Innovation LyceumBronze
Arkhmammadova RoyaAzerbaijanLandau SchoolBronze
Aleskerova LamanAzerbaijanLandau SchoolBronze
Murton EmmelineAzerbaijanLandau SchoolBronze
asker samiAzerbaijanLandau SchoolBronze
JURAEV ALIMARDONTajikistanLyceum for Gifted Students in DushanbeBronze
Mammadov QalibAzerbaijanLandau SchoolBronze
Hau Victor CanadaUniversity of Toronto SchoolsBronze
Li Crystal LiCanadaUniversity of Toronto SchoolsBronze
Chandra SmrithiAzerbaijanLandau SchoolBronze
Valiyev OrhanAzerbaijanLandau SchoolBronze
Abroumand AliAzerbaijanBaku Oxford SchoolBronze
Qafarov TamerlanAzerbaijanLandau SchoolBronze
Baghirov IbrahimAzerbaijanLandau SchoolBronze
Ahlilloev JahongirTajikistanlyceum for gifted studentsBronze
Akhundov VagifAzerbaijanBaku Oxford SchoolBronze
Kosimov Abdurakhmon UzbekistanErudite Education SchoolBronze
Andijani Joan HosamUzbekistanThe British School of TashkentBronze
Mahammadavali ErfanAzerbaijanLandau SchoolBronze
Jafar ZeynabAzerbaijanLandau SchoolBronze
Kim LeylaUzbekistanThe British School of TashkentBronze
Tamirov Rovshan AzerbaijanLandau SchoolBronze
Kaukerkhan Ayaulym KazakhstanBIL Karagandy girlsBronze
Hong HannaCanadaUniversity of Toronto SchoolsBronze
Mammadova NarminAzerbaijanLandau SchoolBronze
Mammadova NazrinAzerbaijanBaku Oxford SchoolBronze
Tongbai ChinothaiThailandPan-Asia International SchoolBronze
Rahimli FaridAzerbaijanLandau SchoolBronze
Alobaidli FatimaBahrainAlHekma International SchoolBronze
Seo Yeon In Seo YeonIndonesiaSIS SemarangBronze
Sultanli NurelAzerbaijanLandau SchoolBronze
Askerov RahimAzerbaijanLandau SchoolBronze
Charyyeva BaharTurkmenistanSpecialized 86 SchoolHonorable mention
Novruzov MaksatTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolHonorable mention
Guzychyyev ToylyTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolHonorable mention
Saglam YusufAzerbaijanBaku Oxford SchoolHonorable mention
Aghayev OrkhanAzerbaijanBaku Oxford SchoolHonorable mention
Mokorongo YamikaniMalawiBedir International SchoolHonorable mention
Alufandika Siyani TabithaMalawiBedir International SchoolHonorable mention
Chinthu NyashaMalawiBedir International SchoolHonorable mention
Tewesa BillyMalawiBedir International SchoolHonorable mention
Lali AckeemMalawiBedir International SchoolHonorable mention
Joyce Cynthia Naisanga MercyMalawiBedir Star International SchoolHonorable mention
Blessings Kabvala ChimwemweMalawiBedir Star International SchoolHonorable mention
Mataka BahatMalawiBedir Star International SchoolHonorable mention
Chika SethMalawiBedir Star International SchoolHonorable mention
Chenda PromiseMalawiBedir Star International SchoolHonorable mention
Rashidli ZarifaAzerbaijanBaku Oxford SchoolHonorable mention
Aubakirova ZhibekKazakhstanBIL Pavlodar girlsHonorable mention
Hajizade AmaliyaAzerbaijanLandau SchoolHonorable mention
Murton JasminAzerbaijanLandau SchoolHonorable mention
Bashir NafisaNigeriaNtic Kaduna GirlsHonorable mention
Gurbannazarov AbdylezizmuhammetTurkmenistanSpecialized 86 SchoolHonorable mention
Atageldiyeva AyshaTurkmenistanSpecialized 86 SchoolHonorable mention
NameCountrySchoolAward
Yahorynkau IvanUzbekistanThe British School of TashkentGold
Qin IvyCanadaNo Name SchoolGold
Chandrashekar KunaalCanadaUniversity of Toronto SchoolsGold
Malhotra Navyansh MalhotraSingaporeTanglin Trust SchoolGold
Bossong RashidSingaporeTanglin Trust SchoolGold
Papaspyridis JohnSingaporeTanglin Trust SchoolGold
Dragu AlexandraRomaniaLiceul International de Informatica din BucurestiGold
Yoo JoonUzbekistanThe British School of TashkentGold
Li James Jiaoliang CanadaYES Education CenterGold
Mann AlexSingaporeTanglin Trust SchoolSilver
Ong ThaddeusSingaporeTanglin Trust SchoolSilver
Wei Xinhua Rayden SingaporeRaffles InstitutionSilver
Ren ZhiboJapanHorizon Japan International SchoolSilver
Saparova AyshatTurkmenistanSpecialized School 41 Turkmenabat citySilver
Rahimov GuwanchTurkmenistanSpecialized School 41 Turkmenabat citySilver
SHERBOEV MUHAMMADYUSUFTajikistanLyceum for Gifted Students in DushanbeSilver
Xu Ning HuaCanadaYES Education CenterSilver
Liu EmilyCanadaUniversity of Toronto SchoolsSilver
Uxukbayev Timur KazakhstanBIL OralSilver
Sánchez MiguelSingaporeTanglin Trust SchoolSilver
Erkinbayev AtajanTurkmenistanSpecialized School 41 Turkmenabat citySilver
Astanova ArmanTurkmenistanSpecialized School 41 Turkmenabat citySilver
Chen JessieCanadaUniversity of Toronto SchoolsSilver
Chen EdwardCanadaSt. George's SchoolSilver
Charyyev RustamTurkmenistanSpecialized School 41 Turkmenabat citySilver
Ren ZhizhongJapanHorizon Japan International SchoolSilver
Crawshaw LucaSingaporeTanglin Trust SchoolSilver
Zhao Martin CanadaUniversity of Toronto SchoolsSilver
Tautiyev TamerlanAzerbaijanNo Name SchoolSilver
Lia SaraRomaniaLiceul International de Informatica din BucurestiSilver
George CiocoiRomaniaTransylvania College, Cluj, RomaniaSilver
Bayramzade Eldar Azerbaijan6 nömrəli məktəbSilver
Lin RallyCanadaUniversity of Toronto SchoolsSilver
Nabiyev RustamAzerbaijanLandau SchoolSilver
Yagudaev MikhailUzbekistanThe British School of TashkentSilver
Hussain HibahCanadaUniversity of Toronto SchoolsSilver
Lee Joonyoung JapanHorizon Japan International SchoolSilver
Shumlyanskii GlebUzbekistanThe British School of TashkentSilver
Zahranyčnyj NikitaCzech RepublicOpen Gate SchoolSilver
Park JiminJapanHorizon Japan International SchoolSilver
Suleymanov BekhruzUzbekistanThe British School of TashkentSilver
Munkhbat IveelMongoliaNew Era International schoolSilver
QALANDAROV DAVLATMANDTajikistanLyceum for Gifted Students in DushanbeBronze
ODINAEVA MADINATajikistanLyceum for Gifted Students in DushanbeBronze
Popova SofieCzech RepublicOpen Gate SchoolBronze
Shakeyeva DianaKazakhstanBIL PetropavlBronze
Park JihunJapanHorizon Japan International SchoolBronze
Xu EmilyCanadaUniversity of Toronto SchoolsBronze
Asad MahumBahrainAlHekma International SchoolBronze
Minglani RheaSingaporeTanglin Trust SchoolBronze
Meirambay MadiKazakhstanBIL Atyrau boysBronze
Smith MaryCanadaNo Name SchoolBronze
Munteanu MihaiUzbekistanThe British School of TashkentBronze
Roušarová KateřinaCzech RepublicOpen Gate SchoolBronze
Katapova AdiyaKazakhstanSilkWay school-lyceum Bronze
Manua DarrenIndonesiaSekolah Pelita Harapan Lippo VillageBronze
Yu Emily CanadaUniversity of Toronto SchoolsBronze
Santoso Reuben AilinIndonesiaSekolah Pelita Harapan Lippo VillageBronze
Mahkamov AbbosUzbekistanErudite Education SchoolBronze
Rout MridulaUzbekistanThe British School of TashkentBronze
Tuvshinjargal AnarMongoliaNew Era International schoolBronze
Mirhashimli HeydarAzerbaijanLandau SchoolBronze
Aliakparova ZereKazakhstanBilim-Innovation LyceumBronze
Arkhmammadova RoyaAzerbaijanLandau SchoolBronze
Aleskerova LamanAzerbaijanLandau SchoolBronze
Murton EmmelineAzerbaijanLandau SchoolBronze
asker samiAzerbaijanLandau SchoolBronze
JURAEV ALIMARDONTajikistanLyceum for Gifted Students in DushanbeBronze
Mammadov QalibAzerbaijanLandau SchoolBronze
Hau Victor CanadaUniversity of Toronto SchoolsBronze
Li Crystal LiCanadaUniversity of Toronto SchoolsBronze
Chandra SmrithiAzerbaijanLandau SchoolBronze
Valiyev OrhanAzerbaijanLandau SchoolBronze
Abroumand AliAzerbaijanBaku Oxford SchoolBronze
Qafarov TamerlanAzerbaijanLandau SchoolBronze
Baghirov IbrahimAzerbaijanLandau SchoolBronze
Ahlilloev JahongirTajikistanlyceum for gifted studentsBronze
Akhundov VagifAzerbaijanBaku Oxford SchoolBronze
Kosimov Abdurakhmon UzbekistanErudite Education SchoolBronze
Andijani Joan HosamUzbekistanThe British School of TashkentBronze
Mahammadavali ErfanAzerbaijanLandau SchoolBronze
Jafar ZeynabAzerbaijanLandau SchoolBronze
Kim LeylaUzbekistanThe British School of TashkentBronze
Tamirov Rovshan AzerbaijanLandau SchoolBronze
Kaukerkhan Ayaulym KazakhstanBIL Karagandy girlsBronze
Hong HannaCanadaUniversity of Toronto SchoolsBronze
Mammadova NarminAzerbaijanLandau SchoolBronze
Mammadova NazrinAzerbaijanBaku Oxford SchoolBronze
Tongbai ChinothaiThailandPan-Asia International SchoolBronze
Rahimli FaridAzerbaijanLandau SchoolBronze
Alobaidli FatimaBahrainAlHekma International SchoolBronze
Seo Yeon In Seo YeonIndonesiaSIS SemarangBronze
Sultanli NurelAzerbaijanLandau SchoolBronze
Askerov RahimAzerbaijanLandau SchoolBronze
Charyyeva BaharTurkmenistanSpecialized 86 SchoolHonorable mention
Novruzov MaksatTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolHonorable mention
Guzychyyev ToylyTurkmenistanAshgabat City Saparmyrat Turkmenbashy Specialized Comprehensive Boarding SchoolHonorable mention
Saglam YusufAzerbaijanBaku Oxford SchoolHonorable mention
Aghayev OrkhanAzerbaijanBaku Oxford SchoolHonorable mention
Mokorongo YamikaniMalawiBedir International SchoolHonorable mention
Alufandika Siyani TabithaMalawiBedir International SchoolHonorable mention
Chinthu NyashaMalawiBedir International SchoolHonorable mention
Tewesa BillyMalawiBedir International SchoolHonorable mention
Lali AckeemMalawiBedir International SchoolHonorable mention
Joyce Cynthia Naisanga MercyMalawiBedir Star International SchoolHonorable mention
Blessings Kabvala ChimwemweMalawiBedir Star International SchoolHonorable mention
Mataka BahatMalawiBedir Star International SchoolHonorable mention
Chika SethMalawiBedir Star International SchoolHonorable mention
Chenda PromiseMalawiBedir Star International SchoolHonorable mention
Rashidli ZarifaAzerbaijanBaku Oxford SchoolHonorable mention
Aubakirova ZhibekKazakhstanBIL Pavlodar girlsHonorable mention
Hajizade AmaliyaAzerbaijanLandau SchoolHonorable mention
Murton JasminAzerbaijanLandau SchoolHonorable mention
Bashir NafisaNigeriaNtic Kaduna GirlsHonorable mention
Gurbannazarov AbdylezizmuhammetTurkmenistanSpecialized 86 SchoolHonorable mention
Atageldiyeva AyshaTurkmenistanSpecialized 86 SchoolHonorable mention